W związku z poszukiwaniem przez naszych klientów, rozwiązań pozwalających na szybkie uruchamianie nowych procesów spawania oraz pojawiającymi się nowymi modelami robotów współpracujących, stworzyliśmy naszą nową aplikację. Jest to kompletne stanowisko do automatycznego spawania z wykorzystaniem Cobota. Dane Światowej Organizacji Robotyki pokazują ze rynek Cobotów rozwija się bardzo dynamicznie. Bazując na rozwiązaniach pionierów Cobotyki, firmy Universal Robots oraz lidera dostarczającego systemy spawalnicze dla robotyzacji firmy Fronius, stworzyliśmy nasza nową propozycję WeldBOX-CAW (Cobotic Automatic Welding). To kompletna stacja do spawania Cobtem.
Stanowisko zbudowane jest w oparciu o Cobota model UR10e i źródło z serii TPSi. Taki tandem pozwala na elastyczne zarządzanie spawaniem oraz szybką automatyzację procesów spawania na wcześniej wykorzystywanych stanowiskach manualnych. WeldBOX-CAW to samodzielna aplikacja spawalnicza opracowana, jako dwa podstawowe moduły. Pierwszym jest postument z układem sterowania, systemem bezpieczeństwa, balanserem na pakiet spawalniczy oraz zamontowanym Cobotem serii UR. Drugi moduł to kompletne źródło z podajnikiem drutu i pakietami przewodów oraz interfejsem pozwalającym na komunikacje z robotem. Mechaniczna konstrukcja pozwala na skalowanie w zakresie modelu robota. Skonfigurować możemy źródła spawalniczych od najprostszych modeli z interfejsem binarnym i prądami spawania rzędu 300A. Dostępne są również cyfrowo sprzężone zestawy spawalnicze, z chłodzeniem wodnym i układem Push-Pull dedykowane dla robotów.
Jedną z głównych zalet aplikacji jest możliwość szybkiego „teachowania”. Pisać program możemy poprzez bezpośrednie przeciąganie i ustawianie zamontowanego na robocie palnika spawalniczego przy spoinie. Wbudowany w Cobota czujnik siły powala na wykrywanie kolizji. Konstrukcja postumentu daje możliwość połączenia stacji ze stołem spawalniczym lub przyrządami spawalniczymi, co pozwala na pracę bez kotwienia jej do podłożą. Osłona spawalnicza przegubu palnika zabezpiecza flanszę i konstrukcję robota przez odpryskami powstającymi w trakcie spawania.
Wszystkich zainteresowanych wdrożeniem Cobota do procesów spawania zapraszamy do zapoznania się z filmem prezentującym powyższe rozwiązanie. Zachęcamy również do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy (wyślij zapytanie) jak i telefonicznie na numer +48 607 048 812.
Poprzednia Następna